Lůžková oddělení

Lůžková oddělení následné péče

NP 1 - celkem 40 lůžek:

  • 2 pokoje dvoulůžkové s TV a lednicí (200,-Kč/den)

  • další pokoje jsou 3-5-lůžkové

NP 2 - celkem 38 lůžek:

  • 1 pokoj jednolůžkový se sprchovým koutem, TV a lednicí (300,-Kč/den)
  • 4 pokoje dvoulůžkové s TV a lednicí, krásný výhled do krajiny (200,-Kč/den)
  • 7 pokojů trojlůžkových
  • 2 pokoje čtyřlůžkové

Vila - celkem 12 nadstandardních lůžek s individualizovanou péčí


Fyzioterapie

V nemocnici Třebotov se staráme převážně o klienty v seniorském věku, kteří nejčastěji nemohou být propuštěni z akutních lůžkových oddělení přímo domů z důvodu zhoršení kondice a nesoběstačnosti. Proto je i naše rehabilitace zaměřena na specifika vyššího věku. Rehabilitační postupy volíme šetrně s ohledem na stav pacienta a pokud to situace dovolí, postupně zvyšujeme zátěž při cvičení.

U pacientů s vysokým rehabilitačním potenciálem a nutností intenzivní rehabilitační péče je vhodné umístění do specializovaného lůžkového rehabilitačního zařízení, kde je program mnohem náročnější než na našem pracovišti.

 

Rehabilitační péče zde probíhá týmovou spoluprací zdravotních sester a ošetřovatelů dle pokynů ošetřujícího lékaře na úrovni ošetřovatelské rehabilitace a dále idividuální či skupinové terapie pod vedením zkušených fyzioterapeutů.

U každého klienta klademe důraz na maximální mozné zlepšení jak fyzické, tak i psychické kondice. Naší prioritou je snaha o zamezení komplikací způsobených sníženou pohyblivostí a trénink mozkových funkcí. Velkou snahou celého týmu je podpora a nácvik soběstačnosti pro celkové zvýšení životní aktivity. K dispozici máme vhodná polohovací lůžka, ergonomické

a polohovací pomůcky, využíváme moderní rehabilitační metody a postupy pro maximální pohodlí a spokojenost nemocných.

Chodící pacienti mohou po domluvě s lékařem a po dohodě se zdravotní sestrou ve službě trávit čas v lesoparku, který naši nemocnici obklopuje. Chůze vede ke zlepšení kondice, příznivě ovlivňuje cévní systém a blahodárně působí na psychiku pacientů. V lesoparku je dostatek laviček, kde si mohou pacienti odpočinout.


Smluvní pojišťovny

Nemocnice Třebotov má smlouvu s níže uvedenými zdravotními pojišťovnami:

111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

201 - Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

207 - Oborová zdravotní pojišťovna

211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR