Zákaz návštěv na všech odděleních

Na základě aktuální epidemické situace je ode dne 9.3.2020 vyhlášen v Nemocnici Třebotov na všech odděleních zákaz návštěv. Opatření platí do odvolání.

Děkujeme, že chráníte naše pacienty před ohrožením infekcí.

Opatření se bude průběžně aktualizovat podle situace, proto prosíme sledujte informace na našich webových stránkách.

Nemocnice běžně zajišťuje stravu pacientů a jejich bazální hygienické potřeby. Nemusíte mít proto obavy z nedostatku jídla, nápojů nebo hygienických potřeb, které jste svým blízkým donášeli z domova.

Uzavírka ul. Zderazská v Praze – Radotíně

Aktuální informace o uzavírce a objízdných trasách jsou k dispozici na webových stránkách obce: http://www.obectrebotov.cz/aktualni-informace-o-3-etape-uzavirky-ul-zderazska-v-praze-radotine-a-objizdne-trasy-od-15-12-2019-do-30-4-2020/d-1893

Očkování proti chřipce

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění s často velmi vážným průběhem. V České republice se vyskytuje nejvíce případů v období ledna až března. Virus se přenáší vzduchem  - kapénkami z dechu nebo kašle infikované osoby, ale také rukama. Chřipka je proto snadno přenosná. Nejlepší prevencí onemocnění je dodržování hygienických opatření, zdravý životní styl a očkování proti chřipce. To doporučujeme zejména pacientům léčeným pro chronické onemocnění a osobám nad 65 let.

V Nemocnici Třebotov nabízíme hospitalizovaným pacientům očkování vakcínou Vaxigrip tetra na základě doporučení ošetřujícího lékaře.

18.10. svátek sv. Lukáše - patrona lékařů

V předvečer svátku sv. Lukáše se konala slavnostní mše v katedrále sv. Víta. Pan kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, se poté sešel se zástupci resortu zdravotnictví. Velmi nás potěšilo, že mezi přední osobnosti v oboru, ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. A. Vojtěcha, MHA, prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka, zástupce Středočeského kraje a mnohé další významné hosty pozval pan kardinál také zástupce zdravotnických zařízení následné péče.

Nemocnice Třebotov si této pozornosti velmi váží.