Aktuální informace pro příbuzné a přátele pacientů

Rádi bychom poděkovali vám všem, kdo jste v minulých dvou měsících byli alespoň v duchu s námi. Někteří nám pomohli našitými rouškami, někteří podpořili zdravotnický personál zasláním občerstvení do těžkých služeb. Není v našich silách poděkovat všem osobně. Tak tedy touto cestou – velké díky za vaši pomoc!

V Nemocnici Třebotov jsme neměli žádné onemocnění COVID-19 ani u pacientů, ani u personálu. Testovali jsme přitom všechny osoby i s minimálním podezřením na nákazu. Od počátku jsme zavedli velmi přísná hygienická opatření. Režim péče byl velmi náročný jak pro personál, pracující v ochranných prostředcích, v rouškách a respirátorech, tak pro naše pacienty, kteří dočasně přišli

o možnost návštěv svých blízkých.

Nyní vypadá situace lépe a ve společnosti se pomalu uvolňují alespoň některá preventivní opatření.

Nadále platí zákaz návštev v nemocničních budovách, který významně chrání křehké seniory před zavlečením infekce. U nemocných v terminálním stavu onemocnění lze udělat výjimku po dohodě s primářkou následné péče. Nově se lze s personálem domluvit na předání osobních věcí pro pacienta – předání probíhá před budovou. Prosíme zvažte, co nemocný opravdu potřebuje a co mu udělá radost.

Pro pacienty v rekonvalescenci je velmi vhodný pobyt na čerstvém vzduchu. Snažíme se umožnit pohled na jarní přírodu i nemocným na vozíku. Lesopark slouží zároveň pacientům i veřejnosti, zvláště běžcům, cyklistům a „pejskařům“.  Rádi je zde vidíme. Přestože jsme z počátku měli obavy, ukázalo se, že všichni v blízkosti jiných osob důsledně nosí roušky a dodržují bezpečnou vzdálenost minimálně 2 metry od našich pacientů. Pokud se předem telefonicky domluvíte, staniční sestra Vám řekne, kdy je možné vidět se s pacientem venku. Prosíme o pochopení, pokud setkání nebude možné z důvodu zdravotního stavu pacienta nebo z organizačních důvodů. Nikdo nechceme, aby

u laviček vznikaly skupiny lidí s rizikem přenosu infekce.

Máte nějaký dotaz? Obavy o svého blízkého? Zvolejte nám. Rádi Vám řekneme více.

Zákaz návštěv na všech odděleních

Na základě aktuální epidemické situace je ode dne 9.3.2020 vyhlášen v Nemocnici Třebotov na všech odděleních zákaz návštěv. Opatření platí do odvolání.

Děkujeme, že chráníte naše pacienty před ohrožením infekcí.

Opatření se bude průběžně aktualizovat podle situace, proto prosíme sledujte informace na našich webových stránkách.

Nemocnice běžně zajišťuje stravu pacientů a jejich bazální hygienické potřeby. Nemusíte mít proto obavy z nedostatku jídla, nápojů nebo hygienických potřeb, které jste svým blízkým donášeli z domova.

Uzavírka ul. Zderazská v Praze – Radotíně

Aktuální informace o uzavírce a objízdných trasách jsou k dispozici na webových stránkách obce: http://www.obectrebotov.cz/aktualni-informace-o-3-etape-uzavirky-ul-zderazska-v-praze-radotine-a-objizdne-trasy-od-15-12-2019-do-30-4-2020/d-1893

Očkování proti chřipce

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění s často velmi vážným průběhem. V České republice se vyskytuje nejvíce případů v období ledna až března. Virus se přenáší vzduchem  - kapénkami z dechu nebo kašle infikované osoby, ale také rukama. Chřipka je proto snadno přenosná. Nejlepší prevencí onemocnění je dodržování hygienických opatření, zdravý životní styl a očkování proti chřipce. To doporučujeme zejména pacientům léčeným pro chronické onemocnění a osobám nad 65 let.

V Nemocnici Třebotov nabízíme hospitalizovaným pacientům očkování vakcínou Vaxigrip tetra na základě doporučení ošetřujícího lékaře.

18.10. svátek sv. Lukáše - patrona lékařů

V předvečer svátku sv. Lukáše se konala slavnostní mše v katedrále sv. Víta. Pan kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, se poté sešel se zástupci resortu zdravotnictví. Velmi nás potěšilo, že mezi přední osobnosti v oboru, ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. A. Vojtěcha, MHA, prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka, zástupce Středočeského kraje a mnohé další významné hosty pozval pan kardinál také zástupce zdravotnických zařízení následné péče.

Nemocnice Třebotov si této pozornosti velmi váží.