Očkování proti chřipce

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění s často velmi vážným průběhem. V České republice se vyskytuje nejvíce případů v období ledna až března. Virus se přenáší vzduchem  - kapénkami z dechu nebo kašle infikované osoby, ale také rukama. Chřipka je proto snadno přenosná. Nejlepší prevencí onemocnění je dodržování hygienických opatření, zdravý životní styl a očkování proti chřipce. To doporučujeme zejména pacientům léčeným pro chronické onemocnění a osobám nad 65 let.

V Nemocnici Třebotov nabízíme hospitalizovaným pacientům očkování vakcínou Vaxigrip tetra na základě doporučení ošetřujícího lékaře.

18.10. svátek sv. Lukáše - patrona lékařů

V předvečer svátku sv. Lukáše se konala slavnostní mše v katedrále sv. Víta. Pan kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, se poté sešel se zástupci resortu zdravotnictví. Velmi nás potěšilo, že mezi přední osobnosti v oboru, ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. A. Vojtěcha, MHA, prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubka, zástupce Středočeského kraje a mnohé další významné hosty pozval pan kardinál také zástupce zdravotnických zařízení následné péče.

Nemocnice Třebotov si této pozornosti velmi váží.